Wednesday, March 29
Shadow

Magazina

“Dj Geek ka flirtuar me recepsionisten”, Ylli i bën një rreng Dafinës, reagimi i saj nuk duhet humbur

“Dj Geek ka flirtuar me recepsionisten”, Ylli i bën një rreng Dafinës, reagimi i saj nuk duhet humbur

Magazina
Dafina Zeqiri dhe Dj Geek, janë njëri ndër çiftet më të pëlqyera të estradës shqiptare. Lidhja e tyre secilën ditë po forcohet edhe më shumë. Së fundi çifti kanë zhvilluar një koncert në Vienë bashkë me këngëtarin Yll Limani. Para shfaqjes ata ndodheshin në hotel, teksa Ylli ka postuar një video në ‘Instastory’ ku tentoi t’i bëjë një rreng Dafinës. “Dj Geek ka flirtuar me recepsionisten e cila më pas i ka kërkuar numrin, ndërsa ai e ka ftuar për në dhomën e tij.”, thuhet në rrengun e Yllit. Reagimi i këngëtares ishte epik pasi ajo u duk se nuk e mori fare seriozisht shakan teksa duke ‘kërcyer’ i drejtohet Yllit: “Përse po gënjen” tekksa e shoqëroi dhe me disa “grushta” drejt kamerës. Ndryshe Geek dhe Dafina janë në lidhje prej dy vitesh. ...
Pa Ledrin bashkë me një vajzë tjetër, ky është reagimi i Sarës

Pa Ledrin bashkë me një vajzë tjetër, ky është reagimi i Sarës

Magazina
Ledri Vula dhe Sara Hoxha, janë dy personazhe të njohura për publikun shqiptarë. Çifti në fjalë la kohë që janë në lidhje, mirëpo ata e kanë mbajtur mirë të fshehtë derisa mediat hulumtuan për të dy dhe zbuluan se ata janë në një romancë. Nuk kaloi shumë kohë, e dyshja në fjalë u bënë prindër për herë të parë, të një vajze të cilën e pagëzuan me emrin, Poem Blu. E se fundmi Ledri ka sjell një këngë të re me titullin ‘Monaco’, të cilës ja ka realizuar edhe një videoklip me një vajzë joshëse. Pjesë e klipit janë edhe disa skena të nxehta, të cilat nuk e ka pas lehtë as Sara t’i kapërdijë. Ajo ka publikuar një foto ku Ledri shfaqet gjysmë nudo me vajzën të realizuar gjatë klipit. Ndërsa përshkrimi që i ka bërë ka qenë epik. “E mbajta mirë vetën edhe këtu”, ka qenë përshk...
Mes krizës në lidhjen me Shakiran, Miss Bum Bum thotë se Pique i ka dërguar mesazhe eksplicite

Mes krizës në lidhjen me Shakiran, Miss Bum Bum thotë se Pique i ka dërguar mesazhe eksplicite

Magazina
Në mes të thashethemeve për një ndarje të mundshme mes këngëtares kolumbiane, Shakira dhe futbollistit spanjoll, Gerard Pique, u krijuan edhe disa polemika të tjera. Suzy Cortez, e njohur më mirë si Miss BumBum, ka bërë një deklaratë në lidhje me yllin e Barcelonës. Derisa dyshja e famshme po kalojnë një krizë në raportin e tyre dhe u përfol për një tradhti nga ana e Pique, këtu përfshihet edhe një supermodele. View this post on Instagram A post shared by Suzy Cortez (@suzycortezoficial2) Miss BumBum, 32-vjeçare, zbuloi detaje se si u takua me Piquen, madje përmendi se merrte mesazhe nga futbollisti në të cilat ai i kërkonte asaj matje për madhësinë e njërës prej pjesëve të trupit të saj. Cortez vendosi të mos heshtë dhe siguroi se Gerard i shkruante mes...
Feston katër vite karrierë, Tayna: Krenare me veten time që nuk jam dorëzuar asnjëherë

Feston katër vite karrierë, Tayna: Krenare me veten time që nuk jam dorëzuar asnjëherë

Magazina
Rap-artistja e njohur nga Prizreni, Tayna, tashmë ka bërë katër vite karrierë dhe gjatë kësaj kohe solli një sërë projektesh e bashkëpunimesh të suksesshme. Ajo debutoi me këngën “Columbiana” në bashkëpunim me Don Phenom, për të vazhduar më pas me prurje të shumta muzikore e së fundmi edhe me një album. Megjithatë, ajo për këtë ka bërë një shkrim në rrjete sociale duke thënë se është krenare me arritjet dhe për atë që nuk është dorëzuar asnjëherë, shkruan telegrafi. “Vetëm katër vite karrierë dhe jam sikur po e bëj këtë gjithmonë. Jam shumë mirënjohëse për secilin prej jush. Krenare me veten time që nuk jam dorëzuar asnjëherë, për femrën që jam bërë sot dhe më e rëndësishmja për shpirtin e pastër pavarësisht të gjithave”, tha ajo. “Faleminderit të gjithëve për gjithçka”, shto...
Unikkatil pritet të mbajë koncert në këtë qytet të Kosovës

Unikkatil pritet të mbajë koncert në këtë qytet të Kosovës

Magazina
Reperi i njohur shqiptar, Unikkatil, para pak kohësh ka publikuar projektin më të ri muzikor. Krahas projektit muzikor siç duket reperi do jetë aktiv edhe me koncerte. Burime të emisionit “Prive”  kanë bërë të ditur se reperi, do të mbajë këtë verë një koncert në Prizren. Sipas këtyre burimeve, Unikkatil do të performojë në inaugurimin e një klubi të ri nate në qytetin në fjalë.
Ledri Vula publikon këngën e re “Monaco”

Ledri Vula publikon këngën e re “Monaco”

Magazina
Rap-artisti i njohur shqiptar, Ledri Vula, ditën e sotme (e premte) ka prezantuar projektin e ri muzikor. “Monaco” mban titullin kënga, të cilën e ka kompletuar mjaft mirë edhe nga ana vizuale. Teksti është shkruar nga vet këngëtari në bashkëpunim me Mumën, kurse për producimin u përkujdes Cricket. Videoja i është besuar Supercut Studio me skena provokuese në mes të 35-vjeçarit dhe protagonistes në videoklip. Tashmë të plotë këngën mund ta gjeni në YouTube, në kanalin zyrtar të Vulës. Besohet që kjo këngë ritmike e Ledrit do të pëlqehet nga publiku e fansat pikërisht e realizuar për kohën e verës. I njëjti këto ditë paralajmëroi edhe një bashkëpunim me reperin Lluni.
Reagimi i Ledri Vulës në lidhje me tradhtinë e Pique ndaj Shakirës bëhet viral

Reagimi i Ledri Vulës në lidhje me tradhtinë e Pique ndaj Shakirës bëhet viral

Magazina
Reperi i njohur, Ledri Vula ka reaguar pas lajmit në të cilin po thuhet se futbollisti Pique ka tradhtuar partneren e tij, këngëtaren Shakira. Spekulime të shumta tashmë thonë se Pique ka tradhtuar Shakirën me nënën e Gavit, shokut të tij të skuadrës.Teksa ka publikuar një fotografi në Instastoryn e tij, reperi krahas lajmit ka shkruar “Me fal tjera: sma gjun topin tu q* mami”. Pablo Gavi është 17 vjeçar dheështë një lojtarët më premtues.
Stresi ka një kërkesë për Noizyn, dhe kjo është përgjigjja e tij

Stresi ka një kërkesë për Noizyn, dhe kjo është përgjigjja e tij

Magazina
Stresi dhe Noizy janë dy reperët që së fundi janë pajtuar. Dy reperët nuk kanë pasur marrëdhënie të mira në të kaluarë, por ata kanë vendosur t’i lënë mbrapa mosmarrëveshjet e tyre. Noizy ka një biznes me linja të veshjes sportive. E si duket nuk heziton që të vishet nga linja e veshjes së Noizyt as Stresi. Përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”, ku shfaqen linjat e kostumit, Stresi ka kërkuar një kostum dhuratë nga Noizy. E ky i fundit ia premton me prioritet, duke e quajtuar atë edhe “familje”. “Si s’na e dhatë 1 kostum dhuratë”, shkruan Stresi, “I pari sa të dalë collection fam”, i përgjigjet Noizy.
Endriti uron ish-presidentin Thaçi për ditëlindjen e 54-të: Një jetë të tërë ke qenë i gatshëm për t’u sakrifikuar për çlirimin dhe lirinë e Kosovës

Endriti uron ish-presidentin Thaçi për ditëlindjen e 54-të: Një jetë të tërë ke qenë i gatshëm për t’u sakrifikuar për çlirimin dhe lirinë e Kosovës

Magazina
Sot (e diel) ish-presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka mbushur 54 vjet. Në ditëlindjen e tij nuk ka munguar një urim i veçantë dhe emocional i djalit të tij, Endritit. Përmes një fotografie që postoi në InstaStory ku shihet përkrah gjyshërit, Endriti shkroi se ndjejnë shumë mall, dashuri e krenari për të. Ndër tjera, djali i Thaçit tha se presin kthimin e tij sa më të shpejtë në mesin e tyre. “Babi, Çdo ditë e jetës tënde është ditëlindje, sepse një jetë të tërë ke qenë i gatshëm për t’u sakrifikuar për çlirimin dhe lirinë e Kosovës. Me shumë mall, dashuri dhe krenari shprehim urimet më të mira për ty: shëndet dhe kthim sa më të shpejtë në mesin tonë. Gëzuar ditëlindjen e 54!”, ka shkruar Endriti në postim. Foto: Endrit Thaçi/Instagram Kujtojmë që Thaçi bas...
Gjiko iu këndon hasmërive farefisnore të familjeve shqiptare në këngën e tij të re “Gjoni”

Gjiko iu këndon hasmërive farefisnore të familjeve shqiptare në këngën e tij të re “Gjoni”

Magazina
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, reperi Gjiko publikoi të dielën këngën e tij më të re me titull “Gjoni”. Kënga është ritmike e zhanrit hip-hop dhe trajton një tematikë të veçantë. Muzika është realizuar nga vëllai i tij, reperi Big Bang Beats, ndërsa vargjet e tekstit janë të shkruara nga vet ai. Kënga është shumë e veçantë, pasi teksti i saj i dedikohet hasmërive ndër farefisnore, të cilat shpesh kanë ardhur si rezultat i hakmarrjes. Pjesë e klipit janë edhe disa elemente tradicionale si oda e burrave të besës apo arkivoli i mbuluar me flamurin kombëtar. Klipi përmbyllet me një thënie të famshme të Anton Çetës, ku citohet: “Ma burrni o me fal se sa mu hakmarrë”. Për klipin e këngës është kujdesur regjisori i besuar i reperit pejan, Valon Aziri. ...