Wednesday, March 29
Shadow

Magazina

Dua Lipa “e ndezë” koncertin në Angli

Dua Lipa “e ndezë” koncertin në Angli

Magazina
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, mbrëmë përformoi në skenën e Manchesterit të Anglisë ku njëkohësisht nisi edhe turneun e albumit “Future Nostalgia” në Evropë. Pas koncerteve në Shtete të Bashkuara të Amerikës, ajo ka filluar tashmë edhe turneun e saj në Evropë. Me veshje të ndryshme e shumë unike ajo këndoi para një publiku pasionant, të cilët gjatë performancave i këndonin bashkë me të këngët “Love Again”, “New Rules” dhe “Good in Bed”. Turneu do të vazhdojë deri në muajin korrik në Irlandë, Angli, Belgjikë, Gjermani, Francë, Holandë, Zvicër, Austri, Itali, Spanjë, Portugali, Lituani, Finlandë, Norvegji dhe Suedi. 📹 | @DUALIPA performing “Love Again” and “New Rules” tonight! #FNTourManchester (Via duashoodie) pic.twitter.com/HQ6dcJ2BK2— Dua Lipa Media (...
Noizy konfirmon lidhjen e dashurisë, cila është vajza që i ka rrëmbyer zemrën?

Noizy konfirmon lidhjen e dashurisë, cila është vajza që i ka rrëmbyer zemrën?

Magazina
Edhe pse kosiderohet si një ndër personazhet më të ndjekur, reperi e ka mbajtur të fshehtë jetën e tij private. Prej vitesh i deklaruar si beqari më i kërkuar pas shumë thashethemeve për vajza të njohura të ekranit, reperi gjithnjë është shfaqur vetëm. Në daljet e tij publike Noizy pohonte gjithmonë se do ta shikonim single për shumë gjatë. Por si duket gjërat kanë ndryshuar. Në emision i vendosur përballë Xheraldinës , tek në  “N’majë t’gjuhës”, duket që Noizy tha shumë gjëra edhe pse në majë të gjuhës. Mes batutave dhe bisedës për karrierën, Noizy ka folur edhe për vajzën që i ka fituar zemrën. E si duket, Noizy e ka tashmë dikë në krah dhe shumë shpejt do planifikojë edhe dasmën. Sigurisht, për të mos dashur të zbulojë më shumë, ai na ka lënë të kuptojmë se partnerja e...
“500 euro i fitojmë për një orë, njerëzit punojnë gjithë muajin”, flasin të famshmit e TikTok-ut

“500 euro i fitojmë për një orë, njerëzit punojnë gjithë muajin”, flasin të famshmit e TikTok-ut

Magazina
Rrjeti social Tiktok që nga fillimi i pandemisë në Kosovë ka marrë një hov mjaft të madh sa i përket përdorimit dhe shikueshmërisë. TikTok është shndërruar në një burim shumë të mirë të ardhurash. Dy personazhet publike të Tiktok-ut, Berat Xhelili dhe Lulzim Jashari kanë rrëfyer për fillimet e tyre, përkrahjen që kanë marrë , eksperiencën, mirëpo edhe për pagesat që u sjell ky aplikacion. “Ka filluar Tiktok-u gjatë pandemisë, n fillim njerëzit nuk e kanë ditur si shkon Tiktok-u e kanë shikuar si një aplikacion shumë të dobët por në fakt është bërë aplikacioni më i fortë në rrjetin social në të gjithë botën, TikTok-u, dhe ne jemi inkuadruar në loja të ndryshme në TikTok që na e kanë dhënë mundësinë TikTok-u përmes match-ve( ndeshjeve) të ndryshme… Ka shumë artistë të cilët kanë thën...
I lënë pas hatërmbetjet, Gold AG dhe Noizy pozojnë bashkë

I lënë pas hatërmbetjet, Gold AG dhe Noizy pozojnë bashkë

Magazina
Artistët e njohur shqiptarë, Noizy dhe Gold AG, para disa vitesh saktësisht në 2016 kanë pasur një mosmarrëveshje dhe që nga ajo kohë shkëputën marrëdhëniet me njëri-tjetrin. Ndonëse ishin miq të mirë dhe bashkëpunuan me një këngë, dyshja pas ‘sherrit’ nuk munguan as me deklarata e thumba. Megjithatë në një intervistë të dhënë nga Gold AG vitin e kaluar, ai u shpreh se nuk ishin takuar prej vitesh, por që nuk do ta ketë asnjëherë armik. Të njëjtit siç shihet janë pajtuar dhe kanë shpërndarë edhe një imazh të përbashkët ne rrjete sociale. Arian Agushi (emri i vërtetë) në llogarinë e tij personale Instagram, ndau një foto përkrah Noizyt me të cilën konfirmon se tanimë kanë larguar të gjitha inatet e hatërmbetjet. “Shqipëri”, ka qenë përshkrimi që ia ka vënë këtij imazhi. ...
“Sa herë që kam kryer marrëdhënie seksule me Asdrenin kam qenë nën ndikim të narkotikëve” – dëshmia e të miturës që dyshohet se u dhunua nga Gjiko

“Sa herë që kam kryer marrëdhënie seksule me Asdrenin kam qenë nën ndikim të narkotikëve” – dëshmia e të miturës që dyshohet se u dhunua nga Gjiko

Magazina
Vajza e mitur, që dyshohet se është viktima e dhunimit nga këngëtari Asdren Gjikolli -Gjiko, ka deklaruar para organeve të drejtësisë, se “Sa herë që kam kryer marrëdhënie seksule me Asdrenin kam qenë nën ndikim të narkotikëve”. Përveç kësaj ajo në deklaratën e saj e konfirmon se Gjiko ka bërë edhe fotografi dhe videoincizime derisa kanë kryer marrëdhënie seksuale. Gazeta Front Online ka publikuar për herë të parë lajmin për aktakuzën ndaj Gjikos, kurse Gazeta Insajderi, të premten ka nisur publikimin e detajeve nga aktakuza. Nga ana tjetër Gjiko po kërcënon gazetarët me padi, për të mos publikuar lajme. Ndaj reperit Asdren Gjikolli – Gjiko në mars të vitit 2017, është ngritur aktakuzë për veprën e rëndë penale dhunim. Viktimë dyshohet të jetë një vajzë e mitur. Rasti dyshohet të ketë ...
Skivi tregon hatërmbetjet me disa nga anëtarët e BabaStars: Nuk bën të thuash është shuar label-i ku ke ecur, ke ngrënë e pirë

Skivi tregon hatërmbetjet me disa nga anëtarët e BabaStars: Nuk bën të thuash është shuar label-i ku ke ecur, ke ngrënë e pirë

Magazina
Reperi i njohur shqiptar, Visar Shala – Skivi, ka qenë këtë javë i ftuar në emisionin “Barber Shok”. Ai përballë moderatorit Fis Juniku, ka rrëfyer detaje të ndryshme mbi jetën personale dhe profesionale të tij. Ndër të tjerash, ai ka faolur edhe për label-in BabaStars, duke thënë se ai ekziston ende, dhe kjo mund të shihet qartë me ekzistencën e kanalit të tyre në YouTube. “Përderisa po thua që BabaStars Channel është aty, unë nuk po di çfarë të them tjetër pos që ekziston, sepse po të mos kishte ekzistuar, ai kanal ishte shndërruar në diçka tjetër, kështu që patjetër që ekziston hala dhe aty është”, ka thënë Skivi. Tutje, ai tha se i ka ngelur hatri në disa deklarata që kanë bërë ish-pjesëtarët e label-it të tij, ku janë shprehur se BabaStars janë shuar si ekip. “Sepse në...
Donaldi thyen heshtjen, thotë se po mundohet ta rifitojë Bora Zemanin

Donaldi thyen heshtjen, thotë se po mundohet ta rifitojë Bora Zemanin

Magazina
Pas daljes nga “Big Brother VIP”, shumëçka është përfolur mbi emrin e Donald Veshajt. Ai ka qenë më i komentuari që vet ka qëndruar i heshtur. Heshtjen, ai e ka thyer sot disi përmes një postimi në Instagram ku çfarë ka lënë përshtypje është një fjali e reagimit. “Nuk kam folur që nga mbarimi i Big Brother sepse unë besoj që çdo gjë që kisha për të treguar e thashë aty me të mirat e të këqijat e mia dhe jam i lumtur për eksperiencën por i penduar për humbjen time aty, një humbje që po humbohem ta rifitoj që në momentin që dola e këtu nuk po flas për çmimin e madh” – shprehet ai mes tjerash duke aluduar në Borën. “Kam kërkuar falje aty ku duhet dhe ku meriton dhe kam mbyllur portat që nuk duhet ti kisha hapur kurrë. Me ndihmën e kohës dhe të diellit, uroj që Bora të shkrihe...
Gati bashkëpunimi i Trixës dhe Dj Geek, ja kur pritet të publikohet

Gati bashkëpunimi i Trixës dhe Dj Geek, ja kur pritet të publikohet

Magazina
Beatrix Ramosaj për muaj të tërë është personazhi më i përfolur. Ajo u komentua shumë për lidhjen dhe ndarjen me Donald Veshajn. Trixa me të dal nga shtëpia kishte publikuar këngën dedikuar Donaldit, në atë kohë edhe ishin bashkë, e titulluar “Faj”. Por ajo ka punuar sërish për projektin e radhës. Derisa të gjithë aludonin se ajo do të bashkëpunojë me Dafina Zeqirin, ishte kjo e fundit që zbuloi se Trixa është duke punuar me partnerin e saj, Dj Geek. E sot Trixa ka treguar se kënga dhe klipi tashmë janë gati dhe shumë shpejt do të publikohet, por duke mos zbuluar datën e saktë. Bashkëpunimi i dyshes titullohet “Më shumë se ti”, dhe pritet të jetë sërish dedikim për Donaldin por kësaj radhe pas ndarjes. View this post on Instagram A post shared by B ...
Adriana Matoshi shijon jetën e natës në vendlindjen e saj, publikon video duke u dëfryer me shoqëri

Adriana Matoshi shijon jetën e natës në vendlindjen e saj, publikon video duke u dëfryer me shoqëri

Magazina
Aktorja dhe deputetja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, vazhdon të jetë mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo ndan shpesh me fansat fotografi dhe video të ndryshme nga përditshmëria apo angazhimet në politikë e kinematografi. Së fundmi, Matoshi publikoi për fansat e saj në Instagram disa video, ku shihej duke shijuar jetën e natës në një nga klubet e natës në qytetin e Gjilanit. Në videot e publikuara në InstaStory, aktorja mund të shihet në disponim të mirë teksa argëtohet me muzikës duke vallëzuar e dëfryer me miqtë e saj të ngushtë Kjo vjen pak kohë pasi u njoftua se Adriana i ndau rrugët me ish-të dashurin e saj, futbollistin afrikano-belg Keith Groeneveld. Ajo ka zgjedhur heshtjen duke mos reaguar mbi zhvillimet e saj të fundit në jetën private, ku ...