Wednesday, March 29
Shadow

Magazina

Mozzik viziton Thaqin e Veselin në Hagë

Mozzik viziton Thaqin e Veselin në Hagë

Magazina
Reperi i njohur shqiptar nga Kosova Mozzik, sot ka vizituar Thacin dhe Veselin të cilët gjenden në Hagë. Këtë e bëri të ditur vetë përmes një postimi në rrjetin e tij social instagram. “Sapo përfundova vizitën në Hagë, ku takova Kardi Veselin! I fortë guri, I pa thyeshëm si gjithmonë. Historia që po e përcjellë Kadriun dhe shokët e tijë, shpresoj që një ditë të merrë kajhe të duhur. Shpresoj që një ditë UCK-ja të trajtohet në mënyrë të drejt”, ka shkruar Mozzik. Njëkohësisht ai bënë të ditur se ka takuar dhe ish presidentin e Kosovës Hashim Thaci, dhe që ky u fundit dërgoi të fala për të gjithë. “Pata rastin të takoj dhe Hashimin me Nasimin të fala keni nga të gjithë”, ka shkruar reperi në llogarin e tij në instagram. ...
Vazhdojnë të bëjnë lëmsh rrjetin, Donaldi i dërgon sërish Borës sinjale

Vazhdojnë të bëjnë lëmsh rrjetin, Donaldi i dërgon sërish Borës sinjale

Magazina
Donald Veshaj ish–banori i BBV-së dhe moderatorja Bora Zemani vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes edhe pse lidhjes së tyre i kanë dhënë fund. Kohëve të fundit fansat kanë spikatur disa detaje që ngritën dyshimet se dyshja janë sërish bashkë. E këto dyshime janë bërë ende më të forta me veprimin e fundit të Donaldit. Ai duket se po i dërgon sinjale Borës përmes mikut të tij Agron Llakaj. Ky i fundit ka bërë share një video të Borës gjatë moderimit në emision dhe vëmendjen ka mar pëlqimi i videos që ka bërë Donaldi. Kujtojmë që Donaldi i dha fund lidhjes së shkurtës me Beatrix që nisi brenda në BBV, menjëherë pas natës finale.
Pak ditë pas ndarjes nga Don Xhoni – Ariana Lirey publikon fotografi duke marrë trajtim mjekësor në spital

Pak ditë pas ndarjes nga Don Xhoni – Ariana Lirey publikon fotografi duke marrë trajtim mjekësor në spital

Magazina
Modelja ruse, Ariana Lirey dhe reperi nga Kosova, Don Xhoni, vetëm pak ditë më parë i dhanë fund lidhjes së tyre. Dyshja, që bënë bujë për një kohë në rrjete sociale, zbuluan se i kanë ndarë rrugët me njëri-tjetrin përfundimisht. Ylli nga Rusia madje e akuzoi artistin shqiptar se ka qenë më shumë i fokusuar në makina e femra të tjera, se sa për të krijuar familje. Megjithatë, pak ditë pas ndarjes Lirey ka publikuar një fotografi në rrjete sociale teksa tregon se është duke marrë trajtim mjekësor në spital. Përveç imazhit në InstaStory, ajo nuk ka dhënë ndonjë detaj tjetër se për çfarë më shumë bëhet fjalë. Don Xhoni dhe Ariana muaj më parë u takuan në Dubai, ku edhe kaluan disa ditë pushimesh së bashku. Kjo e fundit ishte shumë e dhënë për këngëtarit, saqë kishte bër...
Shteti posedon video që dëshmon dhunimin e të miturës nga këngëtari Gjiko

Shteti posedon video që dëshmon dhunimin e të miturës nga këngëtari Gjiko

Magazina
Organet e drejtësisë në Kosovë, posedojnë dëshmi me video se reperi Asdren Gjikolli, i njohur si Gjiko, është i përfshirë në një rast të dhunimit të një vajze të mitur. Për këtë rast dhunimi portali FrontOnline ka raportuar i pari. Ky hulumtim është cituar pothuajse nga të gjitha mediet e Kosovës dhe Shqipërisë, ndërsa sot në zyret e FrontOnline ka arritur padia e reperit Gjiko ndaj drejtuesve të FrontOnline, Enis Veliu dhe Lavdim Hamidi. Rasti dyshohet të ketë ndodhur në banesën e tij në Prishtinë, pasi që fillimisht sipas prokurorisë ai e kishte droguar viktimën.  Në aktakuzën që e ka siguruar Gazeta Insajderi, thuhet se e mitura ka qenë banore e SOS Fshatit dhe se Gjikolli e kishte mashtruar se do ta bënte këngëtare. Ekzistojnë edhe prova të tjera që dëshmojnë se Gjiko k...