Wednesday, March 29
Shadow

Reagon Presidenca: Sulmet ndaj Policisë synojnë destabilizimin e situatës së sigurisë

Policia e Kosovës është sulmuar në veri të vendit.

Ndaj, këtyre sulmeve kanë reaguar edhe nga Presidenca e Kosovës.

Në reagimin e tyre thuhet se këto veprime të shoqëruara me tentativa dezinformuese synojnë të destabilizojnë situatën e sigurisë dhe politike në Kosovë.

Reagimi i plotë:

Ditët e fundit, Serbia dhe strukturat e saj kriminale kanë kryer disa sulme kundër Policisë së Kosovës në veri.

Këto veprime të shoqëruara me tentativa dezinformuese synojnë të destabilizojnë situatën e sigurisë dhe politike në Kosovë.

Ata do të dështojnë, shteti i së drejtës do të mbizotërojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.