Thursday, March 23
Shadow

Di Marzio: Arrihet marrëveshje verbale mes Real Madridit dhe Mbappes me një kontratë ‘stratosferike’

Eksperti i transferimeve, Gianluca di Marzio raporton se Real Madridi ka arritur marrëveshje verbale me Kylian Mbappen.

Derisa në javët e fundit u aludua se Paris Saint-Germain dhe sulmuesi francez kanë arritur një akord për rinovimin e kontratës.

Sipas asaj që Di Marzios, Los Blancos i kanë ofruar kontratë pesëvjeçare 22-vjeçarit me një pagë rreth 50 milionë euro në vit.Lexo po ashtu:

Kjo pagë mund të rritet edhe më shumë me bonuse, duke shkuar në plotë 100 milionë euro brenda një sezoni.

Natyrisht se fituesi i Kupës së Botës me Francën do të bëhej lojtari më i paguar në histori të futbollit.

Kjo verë do të jetë vendimtare për të ardhmen e Mbappes, që do të konfirmojë të ardhmen se ku do të luajë. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.