Thursday, March 23
Shadow

Startojnë me më të mirët në dispozicion: Man City – Liverpool, formacionet zyrtare të derbit në Ligën Premier

Manchester City është nikoqir i Liverpoolit për derbin që zhvillohet në kuadër të javës së 32-të në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të luhet në “Etihad Stadium” me dy skuadrat që do t’i kërkojnë pikët e plota – pasi janë në garë për titull.

Për këtë ndeshje, Citizens nuk do të mund të llogarisin vetëm në Ruben Dias, që është i lënduar.

Në anën tjetër, The Reds do t’i kenë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe do të synojnë ta parakalojnë Cityn në renditjen tabelare.

Formacionet zyrtare

Manchester City: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne (C), Bernardo, Jesus, Foden, Sterling

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Thiago, Mane, Salah, Jota. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.