Thursday, March 23
Shadow

Tre gola dhe një futboll spektakolar, mbyllet pjesa e parë mes Cityt dhe Liverpoolit

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Manchester Cityt dhe Liverpoolit, në derbin që po luhet në kuadër të javës së 32-të në Ligën Premier.

Pjesa e parë mes dy skuadrave përfundoi me rezultat 2-1 në të mirë të Citizens, derisa u pa një futboll tejet i bukur dhe i rrjedhshëm nga të dyja anët.

Pas vetëm pesë minutash lojë, Kevin de Bruyne pranoi një asistim nga Bernardo Silva, për të shënuar për 1-0.

Por,Citizens nuk u gëzuan edhe shumë, pasi Diogo Jota (13′), me një asistim të Trent Alexander-Arnold, i barazoi shifrat në 1-1.

De Bruyne pati një mundësi tjetër të artë në minutën e 30-të, por kësaj here nuk arriti ta fuste topin në rrjetë.

Derisa po përfundonte pjesa e parë, Gabriel Jesus e riktheu epërsinë kampionit në fuqi, me një gol brilant në minutën e 37-të.

Në 45 minutat e dytë pritet që të ketë së paku një gol, duke parë angazhimin e madh nga të dyja ekipet. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.